تبلیغات
مددکاری - فرزندانی شاد داشته باشیم
منوی كاربری

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید !    این وبلاگ را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید !

پیغام مدیر : به شما كاربر گرامی سلام عرض می كنم . امیدوارم در این وبلاگ دقایقی خوبی را سپری كنید . برای آگاهی از امكانات این وبلاگ خواهشمندم كه تا آخر صفحه این وبلاگ را مشاهده نمایید .

نظرسنجی
آدرس های دیگر
صفحات وبلاگ
لینك به ما / لوگوی دوستان
لینك به ما


لوگوی دوستان

آمار وبلاگ
امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل بازدیدها :

كل مطالب :

كل نظرات :

ایجاد صفحه : - ثانیه

یکشنبه 22 بهمن 1385
فرزندانی شاد داشته باشیم

فرزندانی شاد داشته باشیم   

والدین - گروه اجتماعی:

گذشته از تمام مسائلی كه باید برای ازدواج در تشكیل خانواده در نظر گرفت و بعد از ازدواج نیز موضوعی كه در اولویت قرار دارد، قرارگرفتن در جایگاه پدر و مادر است.

و اینكه باید در نظر داشت كه علاقه به پدر و مادر  از منطقی تبعیت نمی‌كند بلكه یك حس غریزی است كه بعد از ازدواج در زوج تقویت می‌شود.

 

فرزندانی شاد داشته باشیم   

والدین - گروه اجتماعی:

گذشته از تمام مسائلی كه باید برای ازدواج در تشكیل خانواده در نظر گرفت و بعد از ازدواج نیز موضوعی كه در اولویت قرار دارد، قرارگرفتن در جایگاه پدر و مادر است.

و اینكه باید در نظر داشت كه علاقه به پدر و مادر  از منطقی تبعیت نمی‌كند بلكه یك حس غریزی است كه بعد از ازدواج در زوج تقویت می‌شود.

 

دو نفر كه یك زندگی را تشكیل می‌دهند، حتماً ایده‌آل‌ها و نقطه‌نظرات مشتركی دارند. با وجود این مواردی در زندگی پیش می‌آید كه باید با هم مشورت و تبادل نظر كنند، زیرا حتماً بر سر آن موضوع اختلاف نظر دارند و این اختلافات عقیده اجتناب‌ناپذیر است و اگر با آن درست برخورد نشود، منجر به یك دعوای خانوادگی خواهد شد. البته این اختلافات در جای خود خوب و قابل ستایش هستند.

 

 

اختلاف‌نظر بین والدین كه یكی بیش از اندازه مقرراتی و دیگری بیش از اندازه آرام و صبور می‌باشد، عاملی است بسیار مهم و ضروری برای داشتن خانواده‌ای ایده‌آل و تربیت موفق فرزندان. وقتی شما دخترتان را دعوا می‌كنید و شوهرتان اشك‌های او را پاك می‌كند، شاید باور نكنید كه هر دو رفتار می‌تواند تأثیر مثبتی روی فرزندتان داشته باشد.

 

در صورتی كه از موارد زیر اجتناب‌ كنید، می‌توانید عقل خود را در مقابل تضادها و تفاوت‌ها بالا ببرید.

 

 

1 - افراط در برخی رفتارها

هر كدام از شما ممكن است نظر خاصی برای ایجاد نظم و انضباط داشته باشید. با دست به پشت بچه زدن، صدا كردن او یا داد زدن ممكن است برای یك نفر قابل تحمل و برای دیگری غیرقابل تحمل باشد، اما حتی اگر موافق این روش نیستید، بهتر است كه بروز ندهید.

 

 

2 - حذف یكی از والدین

بعضی از والدین به دلیل كم‌كردن تشنج در خانواده و به نوعی فرار از روبه‌رو شدن با مشكلات، اقدام به حذف دیگری می‌كنند: «ساكت، به پدرت نگو». یا یكی از والدین خود را كنار می‌كشد: «من دوست دارم با معلم او صحبت كنم ولی باید تا دیر وقت كار كنم»، بدین ترتیب وقتی یكی از والدین در كارها دخالت نمی‌كند و یا ساكت می‌شود، خشم و رنجش زوج‌ها بیشتر می‌شود.

 

 

3 - مشاجره

والدینی كه یكدیگر را حمایت می‌كنند، هرگز روش یكدیگر را نفی و یا خنثی كردن را انتخاب نمی‌كنند، اما والدینی كه دست روی یكدیگر بلند می‌كنند، هم موقعیت خود را به عنوان پدر یا مادر متزلزل می‌نمایند و هم روابط عاطفی و احساسی خود و فرزندشان را تضعیف می‌كنند.

 

 

انواع تنبیه

 

بهترین راه برای تثبیت ازدواج این است كه بپذیریم همسر ما نیز می‌تواند به نوعی روی بچه‌ها تأثیر مثبت داشته باشد ولی برای انجام این كار از روش خاص خود  استفاده می‌كند.

درك این موضوع زمان می‌برد چون مطمئناً در ابتدا شما به بعد منفی كار می‌نگرید.

 

 

فرض كنید همسرتان را در حالی كه در كنار بچه‌ها نشسته و كوچكترین توجهی به گریه او ندارد، ببینید. همان موقع پیش خود فكر می‌كنید آیا او با دیگران تفاوت دارد؟ تنبل است؟ خودخواه است؟ مطمئناً نه! فقط عكس‌العمل او شبیه شما نیست. اگرچه ممكن است كه این رفتار شما را بهت‌زده كند ولی باور كنید كه حتی این طرز برخورد هم در جای خود برای كودك ضروری است.

 

 

همان طور كه لازم است نسبت به گریه كودك توجه داشته باشید، در عین حال گاهی هم لازم است كه با بی‌توجهی به گریه او، آستانه صبر و تحملش را بالا ببرید. پس هر دو روش در جای خود سودمند و مفید است.

 

منبع :  http://www.hamshahri.org/News/?id=15457

 

نوشته شده توسط محمد برخورداری ساعت 08:02 ق.ظ موضوع مطلب :‌ مسایل کودکان ونوجوانان ,

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()


This Template Designed By Theme.MihanBlog.Com And Davood Jafari