تبلیغات
مددکاری - ▲رابطه میزان تحصیلات و اختلالات جنسی
منوی كاربری

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید !    این وبلاگ را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید !

پیغام مدیر : به شما كاربر گرامی سلام عرض می كنم . امیدوارم در این وبلاگ دقایقی خوبی را سپری كنید . برای آگاهی از امكانات این وبلاگ خواهشمندم كه تا آخر صفحه این وبلاگ را مشاهده نمایید .

نظرسنجی
آدرس های دیگر
صفحات وبلاگ
لینك به ما / لوگوی دوستان
لینك به ما


لوگوی دوستان

آمار وبلاگ
امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل بازدیدها :

كل مطالب :

كل نظرات :

ایجاد صفحه : - ثانیه

شنبه 25 فروردین 1386
▲رابطه میزان تحصیلات و اختلالات جنسی

 

یافته‌های یك مطالعه جدید نشان می‌دهد:

رابطه میزان تحصیلات و اختلالات جنسی

 

 

 

 

دكتر علی غلامرضانژاد

مشكلات جنسی امروزه بخش مهمی از مشكلات میان زن و شوهرها را در جامعه ما تشكیل می‌دهد  كه شاید علت آن نپرداختن به این موضوع و چشم‌پوشی از آموزش صحیح در این زمینه باشد. پژوهشگران معتقدند هرچه میزان اطلاعات و دانسته‌های افراد در این باره بیشتر باشد، میزان وقوع مشكلات هم در این زمینه كمتر خواهد بود.

 

یافته‌های یك مطالعه جدید نشان می‌دهد:

رابطه میزان تحصیلات و اختلالات جنسی

 

 

 

 

دكتر علی غلامرضانژاد

 

مشكلات جنسی امروزه بخش مهمی از مشكلات میان زن و شوهرها را در جامعه ما تشكیل می‌دهد  كه شاید علت آن نپرداختن به این موضوع و چشم‌پوشی از آموزش صحیح در این زمینه باشد. پژوهشگران معتقدند هرچه میزان اطلاعات و دانسته‌های افراد در این باره بیشتر باشد، میزان وقوع مشكلات هم در این زمینه كمتر خواهد بود.

 

براساس یافته‌های یك مطالعه جدید، احتمال بروز نوعی اختلال جنسی (اختلال نعوظ در مردان) با افزایش تحصیلات آنها كمتر می‌شود. پژوهشگران معتقدند این مشكل بیش از آنچه كه تصور می‌شود، در میان مردان شایع است و سفیدپوستان، سیاه‌پوستان و حتی دیگر نژادها به شدت با این مشكل دست به گریبان‌ هستند  اما در اكثر جوامع برخی مسائل باعث می‌شوند كه این مشكلات بیان نشوند. این مطالعه جدید كه بر روی تعداد زیادی از مردان آمریكایی به انجام رسیده است، نشان می‌دهد كه یكی از راه‌های مقابله با مشكلات جنسی به‌ویژه در مردان، افزایش سطح تحصیلات آنهاست.

 

به‌طور مثال افرادی كه در حد دانشگاه تحصیلات دارند، به‌طور چشمگیری كمتر از دیپلمه‌ها دچار این نوع اختلال عملكرد جنسی می‌شوند. یافته‌های این مطالعه بسیار گسترده بود.

 

به‌طور مثال مشخص شد كه دو گروه از مردان بیشتر در معرض خطر بروز اختلال عملكرد دستگاه تناسلی قرار دارند: افراد بالای 70 سال و نیز مبتلایان به دیابت. علاوه بر این، به‌نظر می‌رسد كه وضعیت عملكرد جنسی مردها تا حدود زیادی به سطح روحی - روانی آنها نیز بستگی دارد، به‌طوری كه میزان اختلالات جنسی در مبتلایان به افسردگی به مراتب بالاتر است اما باز هم به نقش ورزش، تناسب اندام و توانایی‌های جسمانی تاكید شده است.

 

براساس این مطالعه، هرچه میزان فعالیت‌های ورزشی و توانایی‌های جسمی افراد بالاتر برود، شانس ابتلا به این اختلال جنسی كمتر می‌شود. این مطالعه نشان می‌دهد كه وضعیت عملكرد جنسی مردها به عوامل متعددی بستگی دارد و تنها یك عامل خاص، تعیین‌كننده كفایت آن نیست.

 

از میان عوامل متعددی كه ذكر شد، به‌نظر می‌رسد كه سن از بقیه مهم‌تر و تعیین‌كننده‌تر باشد.

 

اگرچه سن بالای 70 سال به‌عنوان مرز ابتلا به این اختلالات درنظر گرفته‌ می‌شود  اما در برخی از نژادها و حتی بعضی از بیماری‌ها (و از همه مهم‌تر دیابت)، این سن به میزان قابل توجهی پایین‌تر می‌آید، به‌طوری كه این سن در این افراد به 60 سالگی و حتی پایین‌تر هم می‌رسد.

 

به‌طور كلی، وضعیت زندگی و سلامت كلی جسمانی در عملكرد جنسی نقش مهمی دارد. نمی‌توان از یك بدن بیمار و با توانایی‌های اندك انتظار یك عملكرد جنسی بسیار مطلوب داشت. 

 

به همین دلیل پزشكان به مردان دچار اختلالات جنسی توصیه می‌كنند كه حتما با انجام ورزش و رژیم غذایی به سطح بالاتری از تناسب اندام و قدرت بدنی برسند و مطمئن باشند كه به‌دنبال كسب این توانایی‌ها، بهبود قابل توجهی را هم در عملكرد جنسی‌شان تجربه خواهند كرد.

 

علاوه بر این، باز هم باید بر نقش وضعیت روانی تاكید كرد. اگر افسردگی و احساس بی‌‌انگیزگی را تجربه می‌كنید، حتما ابتدا به درمان این مشكلات بپردازید.  انجام فعالیت‌های ورزشی از این نظر هم به شما كمك می‌كند و سود دوجانبه‌ای برای بهبود وضعیت و عملكرد جنسی شما خواهد داشت.

 

مهم‌تر از همه: پژوهشگران در مطالعه اخیر خود دریافته‌اند كه وضعیت روابط عاطفی زن و شوهر یكی از مهم‌ترین عوامل تعیین‌كننده كیفیت روابط جنسی آنهاست.

 

زمانی كه زن و شوهری ازنظر عاطفی،  وابستگی و محبت زیادی نسبت به یكدیگر دارند برقراری یك رابطه جنسی مفید و مطلوب برای آنها بسیار راحت‌تر از زن و شوهرهایی است كه علاقه چندانی به هم ندارند.

 

به همین دلیل پژوهشگران تاكید می‌كنند كه زن و شوهرهای دچار اختلال عملكرد جنسی پیش از هر مورد دیگر سعی ‌كنند روابط عاطفی و احساسی موجود را ارتقا ببخشند و مطمئن باشند كه از این طریق، وضعیت‌شان به مراتب بهتر خواهد شد.

 

پس تا محبت و عاطفه نباشد، انتظار یك رابطه جنسی خوب را از همسرتان نداشته باشید.

 

منبع: http://www.salamat.ir/index2.asp?t=1&d=10
نوشته شده توسط محمد برخورداری ساعت 07:04 ق.ظ موضوع مطلب :‌ عمومی ,

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()


This Template Designed By Theme.MihanBlog.Com And Davood Jafari