منوی كاربری

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید !    این وبلاگ را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید !

پیغام مدیر : به شما كاربر گرامی سلام عرض می كنم . امیدوارم در این وبلاگ دقایقی خوبی را سپری كنید . برای آگاهی از امكانات این وبلاگ خواهشمندم كه تا آخر صفحه این وبلاگ را مشاهده نمایید .

نظرسنجی
آدرس های دیگر
صفحات وبلاگ
لینك به ما / لوگوی دوستان
لینك به ما


لوگوی دوستان

آمار وبلاگ
امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل بازدیدها :

كل مطالب :

كل نظرات :

ایجاد صفحه : - ثانیه

شنبه 13 خرداد 1385
امتحانات

به نام حق

 

با سلام به همه دوستان عزیزی که کم و بیش مطالب وبلاگ رو پیگیری میکندو به وبلاگ سر میزنند

امید وارم که همگی رو به راه باشید واوضاع روزگار بر وفق مرادتون باشه.

خدمتتون عارضم که با توجه به شروع امتحانات پایان ترم و از اونجائیکه این ترم بر خلاف ترم قبل اصلا در طول ترم درس نخوندم - و باید برای جبران این مسئله زحمت بیشتری رو متحمل بشم -  احتمالا در طول دوهفته آینده طبق روال این هفته که گذشت وبلاگ به روز نمیشه مگه اینکه اتفاق خاصی بیافته و به امید خدا بعد از اتمام امنحانات و شروع تابستان دوباره کار رو آغاز میکنم اما این بار جدا" تصمیم دارم که بیشترین مطا لب وبلاگ رو در حوزه مددکاری ارئه کنم  وکمتر سراغ مقالات دیگه برم .

البته نمیدونم تا اینجای کار چقدر مفید بوده  ولی تا وقتی که احساس کنم  مطالب این وبلاگ مفید باشه - حد اقل موجب اطلاع رسانی باشه - سعی میکنم این کار را ادامه بدم . 

 

بگذریم

 

 به هرحال منتظرم باشید ، برمیگردم .

 

موفق باشید

 

 

نوشته شده توسط محمد برخورداری ساعت 09:06 ق.ظ موضوع مطلب :‌ حرفهای خودمونی ,

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()

سه شنبه 9 خرداد 1385
گفت و گویی پیرامون خانواده درمانی

گفت و گویی پیرامون خانواده درمانی

حرف بزن،گوش می كنم!

عكس: علیرضا نبی علی
زهرا رفیعی- صدف كوه كن

زنگهای تلفن همراه می خنداندش: ایرانی ها هر جا كه باشی، پیدایت می كنند. به بیست دقیقه قبل برمی گردیم. پروفسور جان ویسلی میلكن آمریكایی وارد تحریریه می شود.
فقط همین زمان را داریم تا سؤالاتمان را در مورد رشته جدید خانواده درمانی آماده كنیم. اما او با حوصله بسیار سؤالات ما را آنچنان شمرده جواب می دهد كه نیاز به چك كردن فرهنگ لغات را از بین می برد. موضوع خانواده درمانی آن قدر جذاب و فراگیر است كه حیف مان آمد سؤالها محدود باشد!
او هر سال به اتفاق خانواده اش به ایران می آید و در این آمدن و رفتن 

 

...ادامه مطلب
نوشته شده توسط محمد برخورداری ساعت 08:05 ق.ظ موضوع مطلب :‌ خانواده ,

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()

سه شنبه 9 خرداد 1385
نبض تشویش در روز امتحان

روشهای غلبه بر اضطراب های آزمون

نبض تشویش در روز امتحان

هانیه ورشوچی
دانش آموزان و دانشجویان از شنیدن اعلام موعد امتحانات، نگران و مضطرب می شوند، علت در این است كه ما با دید مثبت و سازنده به امتحانات نگاه نمی كنیم و در برخی موارد معلمان و خانواده نیز به این نگرانی دامن می زنند و آن را تشدید می كنند.
دانش آموزان باید از امتحان به عنوان انگیزه ای برای مطالعه مرور مطالب درسی استفاده كنند و از آن به عنوان معیاری برای سنجش میزان دریافت مطالب و همچنین نقاط ضعف بهره جویند، در واقع امتحانات، بهانه خوبی برای مطالعه مرتب و جدی است، دانش آموز باید از این محرك به خوبی استفاده باید از این محرك به خوبی استفاده كرده و مطالب را مرور و تكرار نماید و از آن لذت ببرد.
امتحان وسیله رسیدن به اهداف زیادی است كه

 

 

...ادامه مطلب
نوشته شده توسط محمد برخورداری ساعت 08:05 ق.ظ موضوع مطلب :‌ بهداشت روانی ,

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()

شنبه 6 خرداد 1385
آسیب شناسی روابط قبل و بعد از ازدواج

آسیب شناسی روابط قبل و بعد از ازدواج

شعله هایی كه به سردی می گراید

 

 

نیره سادات دیانه
خیلی از دختر و پسرها، خیلی از جوان های عاشق و حتی خیلی از افراد متأهل تصور می كنند این حال و هوای عاشقانه، این تب تند عشق، این بی قراری های شیرین و غیرقابل كنترل، یك حس ماندگار، یك نیروی مثبت و همیشگی برای تشكیل و استمرار زندگی است. شاید این باور برای جوانان یك تفكر واقعی باشد، چرا كه هنوز آینده و واقعیت های آن را ندیده و حس نكرده اند ولی كسی كه ازدواج كرده و حداقل ۵ سال از مدت زندگی مشتركش گذشته باشد، نه این كه این حس را انكار كند، نه، اما باور پیدا كرده كه در زندگی واقعیت های دیگری در جریان است كه برای پایداری این بی قراری ها و احساس های عاشقانه باید شناخت و به كار برد، تا همچون شناگر هوشیار و ماهری در برابر امواج مهیب و بی رحم به خود و احساساتمان لطمه ای وارد نشود و بتوانیم با رضایت خاطر،آرامش و شادی درونی

 

 

...ادامه مطلب
نوشته شده توسط محمد برخورداری ساعت 08:05 ق.ظ موضوع مطلب :‌ ازدواج وطلاق ,

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()

سه شنبه 2 خرداد 1385
ركورد طلاق در تهران شكسته شد

ركورد طلاق در تهران شكسته شد

ایسنا: مدیركل امور اجتماعی استانداری تهران با اشاره به این كه سال گذشته حدود یك میلیون نفر در استان تهران مستقیم و غیرمستقیم از واقعه طلاق آسیب دیده اند، گفت: با این شرایط ۵/۱درصد سرانه جمعیت كشور در استان تهران از این امر آسیب دیده اند.
ابراهیم رضوانی با اشاره به این كه تخریب های روانی ناشی از طلاق از تخریب های ناشی از زمین لرزه بیشتر است، افزود: از ۲۰ سال گذشته تا كنون درصدهای طلاق افزایش یافته است به طوری كه سال ،۶۴ حدود ۶۶ هزار ازدواج ثبت شد اما در همان زمان ۱۱ هزار واقعه طلاق نیز رخ داد.
به گفته وی ۱۶درصد ازدواج های بیست سال گذشته منجر به طلاق شده است. رضوانی با بیان این كه پایین ترین رقم طلاق استان طی ۲۰ سال گذشته مربوط به سال ۷۲ با حدود ۸۱ هزار ازدواج و ۸ هزار و ۶۰۰ واقعه طلاق بوده است، تصریح كرد: در سال ۷۲ ، ۱۱ درصد ازدواج ها منجر به طلاق شد و این رقم پایین ترین درصد طلاق طی ۲۰ سال گذشته در استان است.
مدیركل امور اجتماعی استانداری تهران با بیان این كه از سال ۷۲ آمار طلاق در استان رو به رشد بوده است، یادآورشد: سال ۸۴ ركورد طلاق ها طی ۲۰سال گذشته در استان شكسته شد، به طوری كه ۱۹ درصد ازدواج ها منجر به طلاق شده است. وی گفت: سال ،۸۴ ۱۱۸هزار و ۵۵۲ واقعه ازدواج و ۲۲ هزار و ۴۹۳ واقعه طلاق در استان تهران رخ داد، به طوری كه در سال گذشته روزانه حدود ۸۵ فقره طلاق در استان ثبت شده است. مدیركل امور اجتماعی استانداری تهران تصریح كرد: در مجموع ۴۵ هزار زن و مرد در سال گذشته زندگی اول خود را از دست داده و با توجه به این كه اكثر این خانواده ها حدود دو فرزند داشته اند، ۴۵ هزار فرزند نیز به عنوان فرزندان طلاق تحویل جامعه شده اند. مدیر كل امور اجتماعی استانداری تهران با ذكر این مطلب كه بیش از ۷۰ درصد موارد طلاق بین سنین ۲۰ تا ۳۹ سال رخ می دهد، گفت: اگر ما در سیاستگذاریها و برنامه ریزیهای اجتماعی، این سنین به خصوص سن ۲۵ تا ۲۹ سال را مدنظر قرار دهیم عدد بزرگی از آمار طلاق را تحت الشعاع قرار می دهیم.

منبع : روزنامه همشهری سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۸۵

نوشته شده توسط محمد برخورداری ساعت 05:05 ق.ظ موضوع مطلب :‌ اخبار و آمارها ,

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()

سه شنبه 2 خرداد 1385
توزیع «كرك» مصرف هروئین را ۵ برابر كرد

 

 

توزیع «كرك» مصرف هروئین را ۵ برابر كرد

گروه اجتماعی: مصرف مواد مخدر صنعتی و طبیعی در كشور رو به افزایش است. به تازگی مصرف كرك به عنوان ماده ای كه جوانان فكر می كنند اعتیادآور نیست، افزایش یافته است. به گفته رئیس مركز تخصصی پیشگیری و درمان اعتیاد تهران ۹۰درصد این مصرف كنندگان نمی دانند هرویین مصرف كرده اند.
محمداسماعیل علی پور به فارس گفت: ماده ای كه به نام كرك در بازار توزیع می شود در واقع یك نوع هرویین غلیظ شده است كه به شدت اعتیاد آور و خطرناك است. او با ابراز تأسف از عدم آگاهی و اطلاع رسانی دقیق در این مورد، گفت: تا قبل از توزیع این ماده خطرناك در بازار حدود ۱۰درصد مراجعه كنندگان برای ترك مصرف هرویین از این ماده استفاده می كردند در حالی كه بعد از به بازار آمدن این ماده بیش از ۵۰ درصد مصرف كنندگان معتاد به هرویین شدند.
شیوع مصرف كرك در جامعه در حالی است كه مصرف مواد مخدر نوظهور نظیر اكستازی، شیشه و... به مراتب بیشتر از تریاك و هرویین است.
موسی الرضا ثروتی عضوكمیسیون اجتماعی مجلس در این باره می گوید: مصرف  كنندگان این مواد غالبا از اقشار مرفه جامعه هستند. وی گفت: متاسفانه به رغم آن كه مصرف انواع داروهای روانگردان چند سالی است كه در بین جوانان شایع شده، صداوسیما به تازگی به فكر آموزش و اطلاع    رسانی افتاده است.
وی گفت: مطالعات نشان داده كه اگر فردی حتی یك بار اكستازی مصرف كند، دیگر قابل برگشت نیست، در حالی كه مواد مخدر سنتی این حالت را ندارند. متاسفانه مرزهای ما به دلایل مختلف قابل كنترل نیست و این مواد به راحتی در دسترس جوانان ایرانی قرار می  گیرد؛ لذا مقرون به صرفه  ترین و مطمئن  ترین راهكار برای مقابله با مصرف این مواد در جامعه، ارتقاء سطح آگاهی مردم و آموزش جوانان است؛ چرا كه به دلیل نبود آگاهی، غالب جوانان ما با یك بار ارتباط، به این مواد آلوده می  شوند.

منبع : روزنامه همشهری سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۸۵

نوشته شده توسط محمد برخورداری ساعت 05:05 ق.ظ موضوع مطلب :‌ اخبار و آمارها ,

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()

سه شنبه 2 خرداد 1385
بیماران خاص ۱۰۰درصد رایگان درمان می شوند

 

بیماران خاص ۱۰۰درصد رایگان درمان می شوند

مهر: مدیركل بیمه خدمات درمانی غرب استان تهران از درمان رایگان بیماران خاص تحت پوشش این سازمان خبر داد.
دكتر امیر محمودی گفت: از این پس تمامی بیماران خاص تحت پوشش سازمان بیمه خدمات درمانی، از پرداخت فرانشیز خدمات همو دیالیز، تزریق خون، دسفرال و تزریق فاكتور معاف هستند و مراكز طرف قرارداد موظفند بدون دریافت هیچگونه فرانشیزی از بیماران، ۱۰۰ در صد هزینه های آنان را طبق تعرفه های مصوب از سازمان بیمه خدمات درمانی درخواست كنند.وی افزود: فرانشیز ۳۰ قلم داروی تخصصی بیماران هموفیلی، پیوندی، دیالیزی و ام اس نیز به ۱۰درصد كاهش یافته است.

منبع : روزنامه همشهری سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۸۵

 

نوشته شده توسط محمد برخورداری ساعت 05:05 ق.ظ موضوع مطلب :‌ اخبار و آمارها ,

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()


This Template Designed By Theme.MihanBlog.Com And Davood Jafari
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic